Jak wykonać manicure hybrydowy w domu

1. Nadaj kształt paznokciom

Wypiłuj swoje paznokcie i nadaj im pożądany kształt. Pamiętaj by wszystkie oprócz takiego samego kształtu miały taką samą długość! To bardzo ważne gdyż jeśli paznokcie będą różnej długości efekt ostateczny będzie wyglądał nieestetycznie i niedbale – nawet jeśli idealnie je pomalujesz. Na koniec zakończ piłowanie przejeżdżając po brzegach paznokcia bufferem – pozbędziesz się w ten sposób zadziorów i nierówności.

  • Możesz tworzyć okrągłe, kwadratowe, spiczaste, migdałki lub owalne paznokcie. Ponieważ paznokcie hybrydowe są bezpośrednio na Twoich paznokciach, później nie uda ci się już zmienić kształtu. Czyli zupełnie inaczej jak przy stosowaniu żelu który może być kształtowane podczas i po aplikacji. Spiłowanie brzegu hybrydy sprawi, że zacznie odpadać od paznokci!

2. Usuń skórki

Użyj żelu do usuwania skórek. Po uzyskaniu podstawowego kształtu paznokcia, nałóż środek do usuwania skórek wokół wału paznokcia. Użyj patyczka z drzewa pomarańczowego i dokładnie ale delikatnie odepchnij naskórek z powierzchni paznokcia. Usuń pozostałości środka do usuwania skórek za pomocą wacika nasączonego w acetonie.

3. Nałóż bazę hybrydową na paznokcie

Zastosuj bazę do lakieru hybrydowego. Nanieś bardzo cienką warstwę lakieru bazowego na paznokcie – musi być naprawdę cienka – zanurz pędzelek w bazie i otrzyj ją o butelkę. Jeden taki „wkład” starczy na 5 paznokci. Uważaj na skórki! Utwardź warstwę w lampie – najlepiej na podwójny czas.

  • Uważaj by nie zalać skórek bazą. Preparaty hybrydowe nakładaj przy dobrym świetle, powoli dojeżdżając do skórek nie spiesząc się. Hybryda nie powinna mieć żadnego kontaktu ze skórą – czyli żywą tkanką. Jeśli notorycznie będziesz zalewać skórki w końcu dostaniesz uczulenia na hybrydę!

2. Nałóż kolor!

Zastosuj 2 cienkie warstwy kolorowego lakieru hybrydowego. Pierwsza warstwa będzie mieć smugi, jednak nie przejmuj się tym, druga wszystko naprawi (lub trzecia – to zależy od pigmentacji lakieru). Malując pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Jak zabezpieczyć wolny brzeg? Podczas malowania zjedź pędzelkiem na dół paznokcia i przejedź pędzelkiem po jego krawędzi.

  • Utwardzaj każdą warstwę pod lampą LED (30s) lub UV (2 minuty). W przypadku mocno napigmentowanych kolorów wydłuż czas dwukrotnie.

3. Nałóż top hybrydowy

Na utwardzony w lampie kolor nałóż top hybrydowy. Wystarczy jedna warstwa 🙂

4. Usuń warstwę dyspersyjną lakieru hybrydowego

Nasącz wacik cleanerem i usuń warstwę dyspersyjna z paznokcia. Gotowe!